Sposoby na zdrowy, biały uśmiech

W czasach Internetu, gdzie sporo produktów jest reklamowanych za pomocą pięknych modeli i modelek, czy też w magazynach dla Pań, zauważymy jedną rzecz – piękny, biały i nieskazitelny uśmiech. To sprawia, że każdy zaczyna o tym marzyć. Czasami zwykłe szczotkowanie co najmniej dwa razy dziennie nie wystarczy, by osiągnąć wymarzony efekt. Tu musi pomóc dentysta Opole posiadający profesjonalne narzędzia, które sprawią, że zęby będą białe, a uśmiech powalający. Osiągnięcie takiego efektu może finalnie trwać nawet kilka miesięcy, ale warto się poświęcić, by móc czym się pochwalić.

 

Metody skutecznego wybielania

 

Pierwszą rzeczą, którą należy wykonać jest wizyta kontrolna, podczas której stomatolog sprawdzi uzębienie i na podstawie swoich obserwacji oraz przeprowadzanego wywiadu dotyczącego szczotkowania, mycia zębów, chorób, a także poprzednich wizyt w gabinecie (jak np. PraxiDent), wybierze najskuteczniejszy i najlepszy sposób. Jednym z nich jest zastosowanie lasera, który ma za zadanie usunięcie składników odpowiadających za przebarwienie zębów. Istnieje kilka metod laserowego wybielania szkliwa. Jednym z nich jest nałożenie na zęby specjalnej nakładki z laserem, lecz najpierw trzeba pokryć szkliwo specjalnym żelem, który ma chronić dziąsła, a następnie rozprowadzić preparat wybielający i dopiero potem na zęby nakłada się nasadkę ze światłem UV. Częściej dentysta Opole używa samego lasera lub też światła niebieskiego po nałożeniu żelu chroniącego dziąsła i środka wybielającego, a taka metoda jest najpowszechniejsza i najdłużej utrzymująca efekty. Tego typu działania należy wykonywać wielokrotnie, zgodnie z zaleceniami i wskazaniami. Można też stosować licówki, które są nakładane na szkliwa, lecz są stosowane wtedy, kiedy nie jest możliwe stosowanie laserowej metody wybielania zębów z powodu różnych schorzeń.

 

Ciągła ochrona i kontrola

 

Żeby efekt utrzymywał się możliwie jak najdłużej, trzeba bezwzględnie myć zęby co najmniej dwa razy dziennie oraz unikać posiłków i płynów powodujących różnego rodzaju przebarwienia. Szczegółowe wytyczne przedstawi doświadczony dentysta Opole, który zaproponuje zastosowanie dedykowanych past i środków chroniących i wybielających uzębienie, a także wyznaczy terminy wizyt kontrolnych, by wszystko było pod ścisłą kontrolą i żeby nasze zęby były śnieżnobiałe przez bardzo długi czas.


Opublikowano

w

przez

Tagi: