sala-weselna-opolskie

Wyjątkowe wizytówki dla gości weselnych

Do uroczystości weselnej trzeba się przygotować w szczególny sposób. Każdy, nawet najmniejszy, detal może zadecydować o tym, czy imprezę ślubną będziemy wspominali dobrze, czy też nie. Jednym z elementów, ma który warto zwrócić szczególną uwagę są wizytówki dla gości. Każde miejsce dla osób uczestniczących w weselu musi być odpowiednio podpisane, a najlepszą formą oznaczania miejsc jest położenie na stole w sala weselna opolskie, karteczki z imieniem i nazwiskiem osoby, która ma przyjść na wesele. Z pozoru prosty element, na którego przygotowanie zwykle można przeznaczyć małą ilość czasu, jednak trzeba wykonać go w taki sposób, by był spójny z całą uroczystością weselną oraz jedyny i niepowtarzalny. Jak wykonać wizytówki, by rzucały się w oczy i zachwycały?

Własne, czy kupione?

Można je wykonać samemu albo zlecić podmiotowi wykonującemu tego typu przedmioty. Lecz w przypadku własnych wyrobów trzeba poświęcić sporo czasu, by wykonać karteczki dla kilkudziesięciu, a czasem setek gości i warto przygotować co najmniej kilka godzin na projekt, wykonanie oraz wydrukowanie. Jednak satysfakcja z własnoręcznie zrobionych winietek będzie niewspółmiernie większa, niż w przypadku zrobionych przez firmę zajmującą się dekoracjami weselnymi, a dodatkowo odpadają koszty związane z zamówieniem i kupnem karteczek z podpisanymi osobami. Bez względu na to, czy karteczki wykonamy samodzielnie, czy też zlecimy komuś innemu, trzeba mieć listę wszystkich zaproszonych osób (obecnych w Gościniec pod Różą), bo warto się przygotować na komplet gości, a w razie, gdyby ktoś nie przyszedł, zawsze może mieć pamiątkę w sala weselne opolskie, w postaci wizytówki jako wyraz szacunku dla osoby.

Jak zrobić wizytówki?

Nieważne, czy wizytówki zostaną zrobione przez nas samych, czy też przez podmiot za to odpowiedzialny, trzeba się trzymać pewnych standardów, które sprawią, iż podpisane karteczki będą podczas wesela wyglądały wyjątkowo i niepowtarzalnie. Najszybciej można to zrobić komputerowo za pomocą specjalnego programu graficznego, by uzyskać jak najlepszą jakość przy wydruku. Trzeba też zainwestować w gładki papier o wysokiej gramaturze, gdyż wtedy winietki wytrzymają dłużej i będą bardziej podatne na różnego rodzaju ruchy gości, lub czynniki mechaniczne, a możliwości wykonania znacząco się zwiększą. Najlepiej jest, gdy w takiej wizytówce znajdzie się odpowiednio wplecione zdjęcie związane ze ślubem, np. obrączki, serce, czy też kwiaty oraz imię i nazwisko napisane odpowiednią czcionką, najlepiej zbliżoną do własnoręcznego podpisu, by wszystko wyglądało elegancko. Trzeba też dobrać kolory tak, by odpowiednio komponowały się z grafiką. Najlepiej jest, gdy karteczki mają kolor biały, a napisy były czarne, czy też nawet złote. Wygląd winietek jest zależny tylko od inwencji twórczej i wyobraźni, ale tu trzeba zachować umiar, by uniknąć jakichkolwiek wpadek. Najlepiej zachować wykonany szablon, by w każdym momencie można było dorobić karteczki dla dodatkowych osób.

Podsumowanie

Przy wykonywaniu wizytówek dla gości weselnych trzeba brać pod uwagę szereg czynników, które mogą wpłynąć na całokształt uroczystości poślubnej. Winietki należy dostosować do miejsca wesela, jego wystroju, tematyce poślubnej biesiady, a także do kolorystyki wnętrza pomieszczenia i jego dekoracji. Warto poświęcić odrobinę więcej czasu, żeby dopracować karteczki tak, by wszystkim się spodobały. Lecz o tym trzeba pomyśleć co najmniej kilka tygodni przed uroczystością. Wtedy dopracowane wizytówki staną się jedną z najlepiej wykonanych rzeczy oraz niezapomnianą pamiątką.


Opublikowano

w

przez

Tagi: