Świecowanie (konchowanie) uszu: co to jest i na czym polega zabieg?

Pojawienie się dyskomfortu w uchu może wskazywać na proces zapalny lub duże nagromadzenie woskowiny. W takich sytuacjach należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą, który będzie w stanie doradzić i zaproponować odpowiednie rozwiązania. W ostatnich latach ludzie zaczęli coraz częściej zwracać się w stronę medycyny naturalnej, a świecowanie uszu Opole zyskuje w tym względzie coraz większą popularność. Metoda ta pozwala już po pierwszym zabiegu uzyskać pewnego rodzaju ulgę i poprawę stanu ogólnego. Do świecowania uszu stosuje się naturalne świece na bazie wosku pszczelego, nalewki propolisowej i olejków eterycznych. Sam proces polega na zapaleniu świecy i umieszczeniu jej w przewodzie słuchowym. Wszystko musi być wykonywane bardzo ostrożnie i z wielką troską o stan pacjenta.

Świecowanie uszu – jakie efekty można uzyskać?

Metoda świecowania uszu sięga czasów starożytnych, ale nie straciła na popularności również we współczesnym świecie. Ludzie coraz częściej próbują leczyć różne dolegliwości naturalnymi sposobami, ponieważ w ten sposób można uzyskać długotrwały efekt, a nie tylko zaleczyć chorobę na krótki czas. Jednym ze skutecznych i naturalnych sposobów leczenia jest świecowanie uszu Opole. Metoda ta jest wskazana nie tylko przy usuwaniu woskowiny usznej czy likwidacji stanów zapalnych i infekcji, ale jest również dość skuteczna w łagodzeniu bólów głowy i migren, zmniejszaniu napięcia i stresu, leczeniu przeziębienia i grypy, poprawie krążenia limfatycznego i wielu innych.

Warto również zaznaczyć, że konchowanie uszu ma pewne przeciwwskazania, w których nie należy wykonywać tego zabiegu, ponieważ może on tylko pogorszyć stan zdrowia. Niektóre z nich to: uszkodzenie narządów słuchu, wysokie ciśnienie, gorączka, a także alergia na niektóre składniki świecy. W związku z tym najlepiej skonsultować się z prawdziwym specjalistą Terapii Zdrowia, który najpierw oceni stan pacjenta i, jeśli to możliwe, przeprowadzi zabieg z należytą starannością.


Opublikowano

w

, , ,

przez

Tagi: