fotowoltaika-wroclaw

Proces naprawy systemu fotowoltaicznego

Instalacje zapewniające oszczędzanie energii są zaprojektowane w taki sposób, żeby uniezależnić się od krajowych lub prywatnych dostawców prądu, dzięki czemu płacimy dużo mniej za rachunki za prąd. Jednym ze sposobów jest fotowoltaika Wrocław, która magazynuje energię poprzez panele słoneczne, a następnie zebrane zasilanie dostarczane jest do gniazdek domowych. Jednakże taki system od czasu do czasu potrafi ulec awarii, więc dlatego warto sprawdzać cały układ, a jeśli zadzieje się coś niedobrego, należy niezwłocznie zadzwonić do serwisu, który zajmie się problemami.

 

Sprawdzenie, diagnozowanie i naprawienie

 

Gdy w pewnym momencie zauważymy, że dostarczanej energii jest mniej niż zwykle lub gdy występują niespodziewane przerwy, to wtedy mamy znak, że coś dzieje się złego. Dlatego w pierwszej kolejności należy przejrzeć cały układ, porównać parametry i postawić wstępną diagnozę. Następnie, gdy mamy pewne zebrane informacje, należy skontaktować się z serwisem (sprawdź Menzel Elektrotechnika), opisać problem, umówić się na spotkanie i czekać na moment, w którym ekipa przyjedzie na miejsce. Z reguły wyspecjalizowani pracownicy przyjeżdżają w godzinach przedpołudniowych, żeby mieć więcej czasu na jakiekolwiek działania. Najpierw za pomocną specjalistycznych mierników i narzędzi sprawdzają każdy element. Najczęstszymi problemami są m.in. zanieczyszczone panele, przecięty lub uszkodzony kabel, brak płynów eksploatacyjnych, czy też złe ustawienie płyt magazynujących energię. W przypadku, gdy awarie są łatwe do usunięcia, działania są przeprowadzane jeszcze tego samego dnia lub kolejnego. Jeśli fotowoltaika Wrocław wymaga większych modyfikacji lub korekt, najpierw wprowadzane są tymczasowe rozwiązania, a po kilku dniach zespół wykwalifikowanych mechaników przyjeżdża, żeby przeprowadzić naprawę wszystkich napotkanych awarii. Tu trzeba postępować zgodnie z zaleceniami producenta, gdyż wtedy jest pewność, że nic złego się nie przytrafi w przyszłości.

 

Plan szczegółowy

 

Gdy konieczne będą większe naprawy, po pierwszej wizycie kontrolnej, zespół specjalistów przygotowuje w siedzibie firmy narzędzia, mierniki oraz wszelkie inne niezbędne przedmioty, które będą potrzebne do naprawy instalacji. Przy każdej awarii należy opracować szczegółowy harmonogram, który musi być przestrzegany w każdym momencie, jeśli fotowoltaika Wrocław ma ponownie działać w należyty sposób. Jeśli zastosuje się do tego planu, oszczędności znowu będą bardzo duże, a satysfakcja z wyprodukowanej przez siebie energii będzie gwarantowana.


Opublikowano

w

przez

Tagi: