Najważniejsze czynniki przy produkcji śrubowych podnośników

Wiele detali niewidocznych gołym okiem decyduje o tym, czy finalny produkt spełni wszystkie założenia, czy też nie. Bardzo dużą liczbę składowych posiadają przenośniki ślimakowe, które służą do przenoszenia drobnoziarnistych elementów z jednego miejsca na drugie w jak najkrótszym czasie oraz ich mieszania ze sobą. Od poprawności montowania i scalania poszczególnych składowych całości zależy to, czy urządzenie będzie funkcjonowało tak jak należy. Tak naprawdę wszystko, co się znajduje w takim podnośniku, odgrywa bardzo ważną rolę, a jedno niedociągnięcie może sprawić, że cała maszyna nie będzie działała tak, jak należy.

Drobne szczegóły mówiące o całości

Bardzo ważną rolę odgrywają łączenia poszczególnych elementów. Szczególnie spirali do wału, których spawy muszą być bardzo dobrze zrobione (zrobione przez Budrem), by nie doszło do sytuacji, gdzie trakcie pracy część mieszająca odłącza się od obracającego się elementu i w ten sposób może dojść do poważnych uszkodzeń obudowy lub całej maszyny. Wiele elementów np. ściany, są montowane poprzez śruby, które muszą być przykręcane odpowiednim momentem, by nie uszkodzić gwintu, ani nie spowodować zbyt dużych luzów między danymi częściami. Również części silnika muszą być bardzo dokładnie spasowane, by całość pracowała w należyty sposób. Przenośniki ślimakowe nie będą dobrze pracowały, gdy choć jeden element będzie wadliwie zamontowany. Wszystkie wytyczne dotyczące montażu części w danych partiach podajnika są określone w specjalnie skonstruowanej instrukcji, by poszczególne maszyny mogły funkcjonować przez wiele długich lat.

Sukces zależny od precyzji i dokładności

Ludzie składający wszystkie maszyny i urządzenia muszą połączyć szybkość z uwagą przy wykonywaniu poszczególnych czynności, bo trzeba zrobić wszystko, by sprzedać jak najwięcej przenośników ślimakowych oraz uniknąć jakichkolwiek niedociągnięć decydujących o poprawności działania. Każdy element powinien być dokładnie opisany, a wytyczne dotyczące sposobu scalenia lub montażu, bardzo szczegółowo pokazane. Tylko dzięki jasnym komunikatom oraz doświadczeniu specjalistów w zakresie scalenia drobnych części w jedną wielką całość, można stworzyć podnośniki, które będą bezawaryjne i długowieczne.


Opublikowano

w

przez

Tagi: