Nadchodzi idealna pora na zadbanie o zdrowie

Zima to czas, w którym dzień staje się krótszy, a chłód za oknem sprawia, że dużo czasu spędzamy w domu przed telewizorem. Warto lepiej spożytkować ten czas i pomyśleć o popracowaniu nad własną figurą. Oprócz regularnych ćwiczeń ważnym aspektem zdrowej i pięknej sylwetki jest dieta. Dzięki specjalistom z Fitway, podpowiem Ci dwie podstawowe zasady, dzięki którym marzenia o płaskim brzuchu staną się realne.

  1. Jedz regularnie, pięć posiłków dziennie

Regularność w posiłkach ma bardzo duże znaczenie w diecie (poniekąd to indywidualna sprawa – jednym wystarczą 4 posiłki innym potrzebnych będzie 6). Odstępy pomiędzy poszczególnymi daniami powinny wynosić od trzech do czterech godzin. Dzięki regularnym posiłkom Twój metabolizm znacznie się poprawi, a efekty zastosowania diety zobaczysz znacznie szybciej. Ale jak jeść regularnie, gdy dom, praca, obowiązki nie pozwalają Ci na poświęcenie wystarczającej  ilości czasu na przygotowanie posiłków? Takim osobom polecamy zapoznać się z ofertą zdrowego cateringu. Wiele firm na rynku oferuje zdrową kuchnię bez konieczności wychodzenia z domu. Przykładem takiego cateringu jest między innymi catering dietetyczny Poznań.

  1. Pamiętaj o swoim zdrowiu

Wprowadzając do swojego życia dietę, należy pamiętać o swoim zdrowiu. Nie warto mówić „chcę schudnąć za wszelką cenę”, gdyż głodówki, lub źle dobrana dieta mogą doprowadzić do osłabienia organizmu. Dobrze zbilansowana dieta to taka, która dostacza bogatych składników odżywczych.  Białka, cukry, tłuszcze, witaminy oraz inne mikroelementy są niezbędnymi elementami zdrowej diety. Dobra dieta, np. od cateringu dietetycznego z Poznania, to taka, która zawiera świeże warzywa i owoce. Nie warto podejmować prób eksperymentowania i tworzenia diety na własną rękę. Zdrowa dieta musi być skonsultowana razem ze specjalistą dietetykiem poparta analizą masy i składu ciała. Firmy oferujące catering dietetyczny dbają nie tylko o bogactwo składników odżywczych, niektóre z nich oferują również darmowe konsultacje specjalistyczne.

Chcesz wiedzieć jakie są kolejne zasady zdrowego odżywiania? Zaglądaj do mnie na bieżąco.


Opublikowano

w

, ,

przez

Tagi: