wesele opole

Muzyka na weselu

Muzyka to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów ślubu i wesela. Jeżeli odpowiednio ją dobierzemy, goście będą dobrze się bawili i na pewno zapamiętają ten wieczór na długo. Poznaj kilka zasad przy planowaniu muzyki na wesele Opole.

Zespół czy DJ?

Od zespołu lub DJ-a, którego wybierzecie, zależy rodzaj muzyki na waszym weselu. Warto zatem zastanowić się na jakich aspektach najbardziej wam zależy.

Zespoły weselne często prezentują bogaty repertuar piosenek weselnych. Grają kawałki instrumentalne, polskie „klasyki” i covery zagranicznych piosenek. Oczywiście każda kapela gra w innym stylu. Warto zobaczyć jej występ na żywo (np. zobaczyć, czy w sieci umieszczone są filmiki z jej występu), a także dowiedzieć się, czy zespół gra głównie piosenki biesiadne, disco polo, a może prezentuje własny repertuar. Najczęściej taką informację można znaleźć na firmowej stronie internetowej. Największym plusem przy wybieraniu kapeli jest na pewno muzyka na żywo, więc jeżeli zależy wam na takim klimacie imprezy, zespół weselny będzie dobrym rozwiązaniem.

Jeżeli wolicie bawić się do muzyki w oryginalnym wykonaniu – wybierzcie DJ-a. Zwykle możliwości i repertuar DJ-ów oraz wodzirejów jest bardzo szeroki. Najlepiej wcześniej ustalić jaki rodzaj muzyki ma pojawić się na waszym weselu. DJ przedstawi przykładową listę piosenek weselnych, do których powinniście dodać swoje ulubione kawałki. Warto wybrać muzyka, który będzie elastyczny, i który będzie potrafił zmienić repertuar w momencie, gdy goście weselni nie będą bawili się przy nim dobrze. Jeżeli oferta muzyczna DJ-a będzie szeroka i różnorodna, na pewno świetnie sprawdzi się na waszym przyjęciu.

Obowiązkowy repertuar

Wesele wymaga odpowiedniej oprawy muzycznej. Piosenki grane podczas ślubu i wesela Opole mają podkreślać uczucia i emocje, dlatego repertuar powinien zawierać romantyczne utwory do tańca w parach. Koniecznie muszą pojawić się również energiczne utwory do zabawy na parkiecie. Repertuar powinien być tak dopasowany, aby każdy z gości znalazł coś dla siebie. Nie można zapomnieć zarówno o starszych utworach, jak i o hitach z ostatnich lat.

Wśród piosenek weselnych jedną z najważniejszych jest ta, którą wybierzecie na swój pierwszy taniec. Może to być utwór szczególnie ważny dla was, kojarzący się z wyjątkowym momentem w waszym związku. Może to być również piosenka z wyjątkowym tekstem, pasująca do stylu uroczystości. Pamiętajcie, aby nie była zbyt długa i trwała maksymalnie 5 minut.

Jakich błędów nie popełniać?

Nieodpowiednia muzyka w kościele
Zwykle muzykę na ceremonii zaślubin gra organista. Niektóre pary decydują się jednak na skrzypce, gitarę lub własny podkład muzyczny. Przed ślubem należy skonsultować taką decyzję z księdzem i przedstawić mu repertuar do akceptacji.

Zbyt głośna muzyka
Przed uroczystością należy ustalić poziom głośności muzyki z DJ-em lub zespołem – zarówno podczas zabawy na parkiecie, jak i w trakcie jedzenia. Zbyt głośna muzyka uniemożliwi swobodną rozmowę i może popsuć nasze wesele Opole.

Brak listy niechcianych piosenek
Poza stworzeniem listy utworów, które DJ lub zespół ma zagrać, warto uzgodnić też jakich piosenek (z różnych powodów) nie chcecie słyszeć.

Wesele to niezapomniana uroczystość dla Pary Młodej i jej gości. Aby zabawa była udana, należy dobrze dobrać muzykę. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego zespołu lub DJ-a, który porwie wszystkich gości do tańca.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: