Masaż terapeutyczny przy skoliozie

Cele masażu leczniczego od profesjonalisty Terapii Zdrowia: zwiększenie ogólnego tonu ciała, normalizacja zdolności funkcjonalnych układu krążenia i układu oddechowego, kształtowanie prawidłowej postawy, wzmocnienie mięśni ciała, rozwój gorsetu mięśniowego.

Wpływ masażu na organizm człowieka

Profesjonalnie i starannie wykonany masaż przez kręgarza Opole działa na organizm leczniczo, regenerująco i odprężająco.
Wiadomo, że dzięki odpowiedniemu doborowi technik masażu można nie tylko pozbyć się istniejących schorzeń, ale także zapobiec ich wystąpieniu w przyszłości.

Masaż ma bardzo pozytywny wpływ na:

układ nerwowy: działanie masujące szybko stymuluje komórki nerwowe do odpowiedzi na bodźce mechaniczne i przepływ pozytywnych impulsów do układu nerwowego. Masaż może złagodzić nerwową drażliwość.

stawy i więzadła: ruchy masażu przyczyniają się do lepszego ukrwienia stawów i szybszego przemieszczania się płynu maziowego. W wyniku tego stawy stają się bardziej elastyczne.
układ krążenia: masaż przyspiesza krążenie krwi i limfy w organizmie;

metabolizm: masaż doskonale likwiduje zjawiska cellulitu poprzez usprawnienie procesu przemiany materii;

skóra: masaż przez kręgarza Opole pomaga usunąć stare komórki naskórka z powierzchni skóry. Poprawia pracę gruczołów potowych i łojowych, napina i regeneruje strukturę skóry. Odpowiednio dobrany masaż może skorygować początkową skoliozę.


Opublikowano

w

, , , ,

przez