dentysta-opole

Kanał ostatniej szansy

Każdego dnia robimy wszystko, by mieć piękny, nieskazitelny uśmiech oraz zdrowe, pełne blasku uzębienie. Czasami, mimo naszych nieustannych starań i dbałości o nawet najmniejszą szczelinę między zębami, pojawiają się pierwsze symptomy bólu, lecz zwykle ignorujemy je, gdyż lada chwila to minie i problemu nie będzie. Niechętnie również chodzimy do stomatologa, gdyż wydaje nam się, że codzienne szczotkowanie w zupełności wystarczy. Lecz podczas wizyty dentysta Opole może stwierdzić, że tak naprawdę uzębienie zawiera duże defekty, a w szczególności infekcje bakteryjne lub martwicę i konieczne jest leczenie kanałowe, które bywa bolesne, ale w takich przypadkach jest to ostateczność.

 

Przebieg leczenia

 

Tuż po badaniu kontrolnym specjalista umawia nas na spotkanie i od tej pory ma czas na to, by się odpowiednio przygotować na ten zabieg. W pierwszej kolejności badane miejsce zostanie znieczulone, a następnie zainfekowany ząb zostaje odseparowany od innych zębów poprzez klamry i odpowiednie gaziki. Potem najlepszy dentysta Opole usuwa miazgę na której osiadła się próchnica oraz szuka dojścia do kanałów zębowych i je mierzy za pomocą specjalnego urządzenia pomiarowego. Kolejny krok to płukanie opracowanych kanałów zębowych środkami chemicznymi, by usunąć resztki szkodliwych substancji oraz warstwę mazistą, która powstała podczas rekonstrukcji i opracowywania kanałów. Po osuszeniu lekarz stomatolog wypełnia wewnętrzne korytarze zębowe za pomocą gutaperki występującej w postaci malutkich pałeczek sklejonych za pomocą uszczelniacza. Gdy najważniejsza część leczenia kanałowego została zakończona, specjalista (pracujący w PraxiDent) odbudowuje koronę zęba oraz wykonuje ostateczne działania i w ten sposób cały zabieg trwający co najmniej dwie godziny zostaje zakończony.

 

Ból podczas zabiegu, zdrowie przez cały czas

 

Od czasu do czasu może pojawić się przeszywający ból, ale lepiej przecierpieć kilka godzin, by przez bardzo długi okres czas cieszyć się nieskazitelnym uśmiechem bez żadnych wad. Zapłata kilkuset złotych za ten zabieg to tak naprawdę inwestycja w zdrowie i spokój na lata. Gdy pojawią się pierwsze, nawet najmniejsze objawy bólu zębów, najlepiej zgłosić się do dentysty w Opolu i udać się na kontrolę, która wykaże, czy uniknie się leczenia kanałowego, czy też nie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: