Jak wygląda zbilansowana dieta na masę mięśniową?

Zdobywanie masy mięśniowej jest ważnym zadaniem, zwłaszcza dla tych, którzy są zaangażowani w fitness i kulturystyki. Początkujący, ze względu na swój brak doświadczenia, uważają, że mogą stać się posiadaczami pięknego ciała tylko wtedy, gdy będą trenować po kilka godzin dziennie. Ale warto pamiętać, że same intensywne ćwiczenia nie pomogą w uzyskaniu pożądanych rezultatów. Ważne jest, aby dobrze się odżywiać. W osiągnięciu zamierzonych celów z przyjemnością pomoże catering dietetyczny w Opoluktóry przygotuje nie tylko zdrowe zbilansowane posiłki, ale też smaczne.

Makroskładniki na przyrost masy mięśniowej

Nabieranie masy mięśniowej jest bardzo obciążające dla organizmu, a jeśli źle się odżywiasz, zamiast pozytywnych zmian wystąpi proces odwrotny. Zaburzenia metabolizmu nigdy nie było dobre, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, ile kalorii potrzebujesz, aby metabolizm przebiegał w prawidłowy sposób. Dieta powinna być tak opracowana, aby średnie dzienne spożycie białek, tłuszczów i węglowodanów było w następujących proporcjach:

– białka – 20%-30% (drób, owoce morza, ryby, orzechy, nabiał);

– tłuszcze – 10%-20% (ryby, oliwa z oliwek, awokado, orzechy);

– węglowodany – 50%-60% (różne kasze – od ryżowej i gryczanej po kukurydzianą i jęczmienną. A także pełnoziarniste pieczywo, makarony, ryż, warzywa (najlepiej bez skrobi). Owoce są również niezbędne dla sportowców, ale tylko wtedy, gdy mają niską zawartość cukru)

Należy pamiętać, że mężczyźni potrzebują 2 gramy białka na kilogram dziennie, kobietom wystarczy 1-1,2 grama.

Plan Sport z odpowiednią zawartością tych makroskładników można znaleźć na stronie internetowej Fit Body – catering dietetyczny w Opolu.

Ważnym aspektem w przybieraniu na wadze jest częstotliwość spożywania posiłków. Plan żywieniowy na dzień należy podzielić na  pięć lub sześć posiłków, czyli jedzenie mniejszych porcji, ale częściej.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: