wesele-opole

Jak wygląda przygotowanie miejsca zabaw weselnych?

Wiele wydarzeń wymaga perfekcyjnego przygotowania i wyjątkowej oprawy. Do takowych z całą pewnością zaliczamy przyjęcie weselne, na której może się zjawić nawet kilkaset gości (w zależności od wielkości sali oraz wymagań pary młodej). Od pomysłu poprzez projekt aż do wykonania, a po drodze niespodziewane zmiany – tak w skrócie wygląda całościowa realizacja wystrojenia pomieszczenia, gdzie rodzina i najbliżsi będą świętować zaślubiny nowożeńców. Nie zawsze proces ten przebiega gładko i bezproblemowo, a nagłe zmiany mogą sprawić, że wesele Opole będzie drogą przez mękę i co za tym idzie, wielkim rozczarowaniem. Co zrobić, by impreza poślubna miała godną tego wydarzenia oprawę?

Pomysł przelany na papier

To, jak ma wyglądać sala weselna, zależy przede wszystkim od głównych postaci uroczystości, czyli przyszłej pary młodej, choć swoje trzy grosze mogą wtrącić właściciele lokalu, gdzie ma się odbyć wesele Opole. Ważne jest, by wszystkie elementy, w tym także wystrój, współgrały ze sobą i tworzyły jedną spójną całość, która pasuje do głównego motywu przyjęcia poślubnego. Można samemu zaprojektować wystrój pomieszczenia (np. Gościniec pod Różą), albo zlecić to specjalistom, którzy dzięki swojemu doświadczeniu zaprojektują wyjątkową oprawę. Podczas projektu trzeba uwzględnić ilość stołów, wielkość sali, jakie dekoracje mają się znaleźć, a także ich dokładne rozmieszczenie. W tym miejscu trzeba już zaplanować budżet na zakupy, bo zawsze warto mieć odłożone fundusze, niż w pośpiechu szukać brakujących banknotów, a w najgorszym razie kupić dekoracje niższej jakości, które mogą bardziej obrzydzać niż zachwycać. Plan wystroju musi być gotowy co najmniej kilka tygodni przed weselem, a ewentualne zmiany muszą nastąpić odpowiednio wcześnie, by na spokojnie przeorganizować harmonogram działań.

Wystrój ślubny

Kilka dni przed przyjęciem poślubnym należy zabrać się za zakupy wszystkich niezbędnych dekoracji. Najlepiej będzie, gdy wszystko rozplanujemy odpowiednio wcześnie, np. 2-3 tygodnie przed ślubem (ilość przedmiotów, miejsca zakupów, itd.), by móc spokojnie zająć się najważniejszymi rzeczami. Zakupy należy zrobić spokojnie i bez pośpiechu, najlepiej z listą rzeczy do kupienia przy sobie. Można takie czynności zlecić najbliższej rodzinie, by w spokoju przygotować się do najważniejszego dnia w swoim życiu, ale trzeba dać konkretne i dokładne wskazówki, bo w przeciwnym razie może dojść do niepotrzebnych nieporozumień. Jeden-dwa dni przed weselem w Opolu należy się zabrać za przygotowanie obiektu, a najlepiej w to zaangażować rodzinę lub obsługę sali bankietowej, która zajmie się wystrojem zgodnie z wytycznymi. Tu potrzebny jest plan działania, a także najpotrzebniejsze elementy wystroju nabyte podczas zakupów. W tym miejscu jest presja czasu, dlatego im więcej osób zaangażowanych w wystrój wnętrza i otoczenia obiektu, tym szybciej pomieszczenie weselne będzie gotowe.

Wysiłek, który sprawi, że wesele będzie jedyne w swoim rodzaju

Gdy będziemy przestrzegać wszystkich niepisanych zasad przy przygotowaniach weselnych, to ich rezultat będzie zapierać dech w piersiach, a goście będą świetnie się bawili w specjalnie wystrojonym pomieszczeniu. Nie warto oszczędzać ani na dekoracjach, ani na poradach specjalistów, jeśli chcemy osiągnąć wyjątkowy efekt końcowy. Czasami mogą wystąpić jakieś sprzeczki, czy też nieporozumienia, ale gdy zabawa weselna dobiegnie końca, a wrażenia z niej będą tylko pozytywne, to nerwy i niepewność zamienią się w radość i wyjątkowe wspomnienia.


Opublikowano

w

przez

Tagi: