dentysta-opole

Jak wygląda badanie dentystyczne?

O zęby trzeba dbać codziennie poprzez ich mycie rano i wieczorem. To jest oczywiste i nikomu nie trzeba o tym przypominać. Jednak czasami samo szczotkowanie może nie wystarczyć i mimo, iż staramy się, by nasz uśmiech był piękny i zdrowy, zawsze znajdą się miejsca na zębach, gdzie mogą się wytworzyć różne schorzenia niezauważalne gołym okiem. Dlatego więc warto co jakiś czas umówić się na spotkanie kontrolne z dentystą w Opolu, by mieć pewność, że nie spotkają nas w przyszłości żadne negatywne niespodzianki, a jeżeli zostaną wykryte jakiekolwiek wady, to wtedy jest możliwość leczenia poszczególnych zębów, a tym samym usunięcie zauważonych problemów.

Załatwienie wizyty

Można przyjść do wybranego gabinetu dentystycznego i osobiście umówić się na spotkanie w wyznaczonym terminie. Jeśli będziemy mieli szczęście, to specjalista od zębów od razu przebada nasze uzębienie i sprawdzi, czy wszystko jest w porządku. Jednak takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko i lepiej zabukować wizytę przez telefon. W Internecie można bardzo szybko znaleźć informacje takie jak: dentyści, numery telefonów, adres, godziny przyjęć, itd. Gdy wybierzemy specjalistę, kontaktujemy się z nim i umawiamy wizytę na dany termin. Podczas rozmowy należy podać, które badania mają być wykonane, jaka data nam najbardziej odpowiada, a także który dentysta Opole ma sprawdzić zęby. Można też wybrać możliwość poinformowania o przesunięciu terminu na wcześniejszy, gdy ktoś odwoła swoją wizytę. Wtedy zaoszczędzimy na czasie, a ewentualne ryzyko skomplikowanego leczenia schorowanych zębów zostanie w znaczący sposób zmniejszone.

Wizyta u dentysty

Po przyjściu na miejsce, specjalista dentystyczny zaprasza nas do swojego gabinetu i w pierwszej kolejności sprawdza, w jakim stanie znajduje się nasze uzębienie, posługując się przy tym lusterkiem stomatologicznym. Na tej podstawie dentysta określa stan zębów i decyduje, czy konieczne jest ich leczenie, czy nie. Jeśli nie, to możemy zdecydować, kiedy udać się na następną wizytę. Jeśli tak, to albo umawiamy się na następną wizytę, albo w miarę możliwości nastąpi leczenie narażonych zębów poprzez czyszczenie wiertłem, czy też wstawianie plomby. W swoim gabinecie (szukaj: PraxiDent) specjalista od zębów ma historię wizyt wszystkich swoich pacjentów i na każdej z nich zaznacza, które zęby są uszkodzone, które są wyleczone i kiedy były kontrole, leczenia, czy też zabiegi. Dzięki temu dentysta ma szybki dostęp do stanu naszego uzębienia i wie, którymi zębami należy zająć się w pierwszej kolejności. Po wszystkich czynnościach dentystycznych następuje rozliczenie pieniężne i ewentualne zarezerwowanie następnej wizyty.

Codzienne dbanie kluczem do trwałego uśmiechu

Aby nasze zęby były przez cały czas zdrowe, musimy co jakiś czas złożyć wizytę u dentysty z Opola i udać się na kontrolę. Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się nowe uszkodzenie wymagające leczenia. W razie wykrycia schorzenia w jakimkolwiek zębie, trzeba zrobić wszystko, by problemy nie narastały. Bezwzględnie pamiętajmy o myciu zębów co najmniej dwa razy dziennie, gdyż zmniejsza szanse na skomplikowane i bolesne zabiegi, które kosztują dużo pieniędzy. Może i podczas wizyty niektóre czynności dentystyczne będą bolały, ale z pewnością zdrowe zęby, bez żadnych wad, wynagrodzą chwilowy ból i oszczędzą przykrości w przyszłości.


Opublikowano

w

przez

Tagi: