strony-internetowe-opole

Jak bezpieczne kampanie internetowe wpływają na internautów?

Od czasu do czasu różne instytucje organizują akcje uświadamiające o zagrożeniach związanych z przeglądaniem niewłaściwych treści w Internecie. Mają one sprawić, że wszyscy użytkownicy Internetu, szczególnie ci w młodym wieku, w sposób świadomy i odpowiedzialny będą przeglądali strony internetowe Opole. Skuteczność tych działań jest uzależniona od zasięgu, częstotliwości emisji kampanii reklamowych w mediach, a także stopnia dotarcia do odbiorców. Istnieją mierniki sprawdzające, ile osób ogląda niewłaściwe treści oraz jak długo siedzą przy komputerze. W jaki sposób działania na rzecz bezpiecznego przeglądania Internetu wpływają na głównych odbiorców i co można jeszcze w tej kwestii zrobić?

Wszystko zależy od internautów

Głównymi odbiorcami kampanii są niepełnoletnie osoby, szczególnie uczniowie szkół podstawowych, którzy coraz częściej oglądają strony internetowe Opole z niewłaściwymi treściami. W wielu placówkach są nawet organizowane spotkania organizatorów działań z młodymi dziećmi, którzy powinni przeglądać witryny w odpowiedni sposób. Takie zebrania mają na celu uświadomienie kilku-, czy też kilkunastoletnim osobom tego, że nie wszystkie treści są dla nich odpowiednie i podczas takich dyskusji pokazują, co może się stać z ich psychiką lub zdrowiem, gdy będą przeglądali niewłaściwe materiały. Rodzice są bardziej wyczuleni i pilnują, by ich pociechy oglądały tylko witryny dopasowane do ich wieku (szukaj z redMustang), lecz coraz częściej dzieci znajdują się poza domem, np. u znajomych i tam mogą oglądać cokolwiek tylko chcą, w tym też „zakazane” strony, które mogą sprawić, że wszelkie działania są nieskuteczne. Lecz jest spora liczba młodych odbiorców, którzy są świadomi niebezpieczeństw i wraz z ich rodzicami sprawdzają, co jest dla nich dobre, a co nie i w ten sposób sami wypracowują odpowiednie nawyki internetowe.

Jest jeszcze sporo do zrobienia

Dzięki różnorodnym kampaniom coraz więcej młodych osób świadomie korzysta z Internetu, ale w dalszym ciągu spora grupa młodzieży przegląda niewłaściwe strony internetowe Opole, dlatego też instytucje muszą w dalszym ciągu prowadzić działania, które mają sprawić, że główni odbiorcy będą korzystali z dobrodziejstw sieci w sposób mądry i odpowiedzialny. Nigdy nie ma 100-procentowej gwarancji skuteczności, ale każda pojedyncza akcja to ruch w dobrą stronę i większa szansa na to, że będziemy zdrowym i odpowiedzialnym społeczeństwem.


Opublikowano

w

przez

Tagi: