fotowoltaika-wroclaw

Ilość paneli na dachu ma znaczenie

Każdy szuka sposobu na jak największe oszczędności, jeśli chodzi o rachunki za prąd. W tym celu w coraz większej ilości gospodarstw domowych stosowana jest fotowoltaika Wrocław sprawiająca, że samemu można produkować energię potrzebną do zasilania gniazdek. Wielu myśli, że im więcej płyt zamontowanych na górze, tym więcej energii zostanie wykorzystanych w krótkim czasie. Nic bardziej mylnego. Takie myślenie może doprowadzić do większych strat, a żeby tego uniknąć, należy przekonsultować całość działań wraz ze specjalistą.

 

Przegląd i dobór dający realną oszczędność

 

Każda płyta ma moc ok. 300 W, lecz niektórzy producenci wytwarzają panele fotowoltaicznej o mocy nawet 400 W każda. To oznacza, że jeśli zamontujemy dziesięć standardowych sztuk, moc całej instalacji wynosi 3000 kWh. Jednakże to, ile paneli (dostępnych w Inox Energy) będzie potrzebnych w rzeczywistości, zależy od stopnia zużycia energii przez podłączone do gniazdek urządzenia elektryczne oraz zapisów umowy z dostawcami energii dotyczących poboru i oddania nadwyżki prądu. Aby dobrać odpowiednią ilość paneli, w pierwszej kolejności wyznaczony specjalista przyjeżdża na miejsce, obserwuje cały dom, a także przeprowadza wywiad z domownikami, a pytania dotyczą m.in. częstotliwości użycia poszczególnych urządzeń w danym okresie czasu. Po tej rozmowie wykonywana jest szczegółowa analiza potrzeb, gdzie wylicza się, jaka moc układu jest wystarczająca i efektywna, by fotowoltaika Wrocław nie powodowała zbędnego przesytu i marnowania energii. Przykładowo: jeśli w ciągu roku roczne zużycie prądu wynosi 5000 kWh, to należy zamontować na dachu 17 paneli o mocy 300 W każda lub 13 400-watowych płyt. Można zamontować większą liczbę, jednakże zapas powinien być niewielki, żeby współczynnik strat był możliwie jak najmniejszy.

 

Efektywnie i skutecznie

 

Jeśli powierzymy prace wykwalifikowanym specjalistom, to wtedy będziemy mieli pewność, że system oszczędzający energię będzie efektywny i dający wymierne korzyści. Jednakże aby fotowoltaika Wrocław była wydajna i skuteczna, nie wystarczy umieścić w wyznaczonym miejscu nieskończonej ilości paneli. Trzeba skorzystać z nagromadzonej energii efektywnie, a do tego wcale nie potrzeba wielkich układów.


Opublikowano

w

przez

Tagi: