Dzień z życia dentysty

Wszystkie osoby zatrudnione w jakiejkolwiek branży mają plan dnia, który muszą przestrzegać, by firma osiągała jak największe zyski. W przypadku niektórych zawodów harmonogram działań jest uzależniony od bieżących wydarzeń, lecz i w takich przypadkach można rozplanować czynności tak, by nie dochodziło do żadnych niespodzianek. Dentysta Opole także ma swój plan dnia, godziny pracy i ustalone godziny przyjęć pacjentów, choć czasami trzeba zmodyfikować rozpiskę tak, by nie było za dużo przerw i żeby leczone osoby nie czekały zbyt długo na swoją kolej. Jak wygląda dzień osoby, która odpowiada za zdrowie naszego uzębienia?

Dzień od otwarcia do zamknięcia

Pracownik gabinetu stomatologicznego przychodzi do pracy kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem pracy. W tym czasie przygotowuje sprzęt dentystyczny, przegląda dokumentacje i historie leczenia poszczególnych pacjentów, a także analizuje choroby poszczególnych osób oraz ewentualnie dokształca swoją medyczną wiedzę. Dentysta Opole musi tak zaplanować działania, by w momencie otwarcia gabinetu być w pełni gotowym do działania. Przed każdym zabiegiem musi mieć przygotowane konkretne przyrządy dostosowane do danego schorzenia, ponieważ nie tylko liczy się precyzja działania, ale także szybkość dostosowania wszystkich atrybutów do następnej wizyty. W trakcie dnia roboczego należy zaplanować dwie przerwy, które należy przeznaczyć na odpoczynek, posiłek i przygotowanie do następnych czynności operacyjnych. Długość przerw musi wynosić maksymalnie 30 minut. W trakcie dnia roboczego stomatolog (pracujący w PraxiDent) umawia się z klientami telefonicznie na następne wizyty i zapisuje w kartotece datę oraz godzinę wizyty. Te rozmowy muszą być krótkie i zwięzłe, by obsługiwana osoba za długo nie czekała. Po zakończeniu dnia pracownik wyłącza wszystkie urządzenia, czyści sprzęt dentystyczny, chowa rzeczy w odpowiednie miejsca, a w domu odpoczywa, przy okazji szykując się na następny roboczy dzień.

Dokładność i odpowiedni rozkład sił

By móc dobrze i w odpowiedni sposób pracować, najlepszy dentysta Opole musi spać co najmniej osiem godzin dziennie, a zalecany jest też krótki wypoczynek po południu. Duża ilość spania wpływa na koncentrację, która jest potrzebna przy każdej operacji, ponieważ każdy najmniejszy błąd może nieodwracalnie uszkodzić nasze uzębienie. Najlepiej pójść spać przed północą, a rano wstać wcześnie, by spokojnie przygotować się do wyjazdu. Im lepiej zaplanowany dzień, tym lepsza jakość wykonywanych działań.


Opublikowano

w

przez

Tagi: