Dlaczego warto biegać?

Ruch to zdrowie. Chyba wszyscy o tym wiemy. Bieganie jest jednym z elementów ruchu, a zarazem najskuteczniejszym. Wzmacnia wszystkie części ciała, pobudza metabolizm, szybciej chudniemy i jesteśmy zdrowsi. Trzeba pamiętać o tym, żeby biegać regularnie, kilka razy tygodniowo, równym tempem, bez nagłych i niepotrzebnych zrywów, które mogą skutkować kontuzjami, a także żeby być wypoczętym i zrelaksowanym. Należy dobrze się przygotować, żeby nasza wydajność była jak najlepsza. Zaczyna się od odpowiedniej diety (patrz: Greencook), która jest dostosowana do naszych potrzeb i jest podstawowym składnikiem planu odchudzającego. Oczywiście potrzebny jest też odpowiedni sprzęt sportowy, bez którego nie można nawet myśleć o dynamicznym przemieszczaniu się za pomocą własnych nóg, czyli buty sportowe, t-shirt i odpowiednie spodnie, najlepiej krótkie. Jeszcze dobra muzyka z telefonu i możemy ruszać w teren.

Bieganie na zdrowie

Jak przez bardzo długi czas nie biegamy, pierwsze metry mogą być dla nas ciężkie. Wystarczy uregulować sobie umiarkowanie wolne tempo, by na samym początku nie wyeksploatować się do granic możliwości. Jak nabierzemy odpowiedni rytm i poprawimy kondycję biegową, wtedy możemy sobie pozwolić na dłuższe dystanse za jednym razem. Jeśli chcemy biec krócej, możemy pozwolić na szybszy bieg, ale wtedy czas na odpoczynek musi być dłuższy. W przypadku dłuższego biegu tempo musi być dostosowane do dystansu, by móc przez cały czas biec jednostajnie bez konieczności zmniejszenia prędkości biegu.

Bieganie ma szereg zalet zdrowotnych, których najważniejsza to mniejsza masa ciała, poparta wspomagana odpowiednią dietę online. Podczas kilkudziesięciominutowego biegania spalamy kilkaset kalorii, a po biegu pracujące ciało spala dodatkowe kalorie. Tym samym nasz metabolizm ulega znaczącej poprawie. Dzięki aktywnemu ruchowi nasza pojemność płuc powiększa się, dając tym samym większą ilość bezcennego tlenu do mięśni. Odtłuszcza się także serce oraz inne ograny, dając równiejszą i sprawniejszą pracę serca oraz pozostałych elementów ludzkiego organizmu w każdym momencie naszej aktywności.

Bieg – sposób na szczupłą sylwetkę

Biegając w różnych miejscach, możemy też poznać nowe miejsca, odkryć nieznane nam możliwości, a także lepiej zauważyć otaczające nas środowisko. Wybierajmy różne miejsca, by nie było w naszym treningu biegowym monotonii, która może skutecznie zniechęcić do aktywnego biegania. Dobierzmy też teren, który musi być dostosowany do naszej formy. Nie wybierajmy od razu terenów górzystych, ponieważ wtedy nasza wydajność będzie dużo mniejsza i szybciej zniechęcimy się do biegania. To, gdzie biegamy, zależy od nas, ale lepiej nie iść na ambicje. Zacznijmy od równiejszych terenów, które w znaczący sposób ułatwią dostosowania tempa biegu do naszych możliwości. Jeśli nabierzemy odpowiedniej wprawy i nasza forma wzrośnie, stopniowo możemy przenieść się na trasy z większą różnicą wysokości i w ten sposób możemy zbudować formę nie do przeskoczenia dla innych.

Bieganie jest zdrowe i daje dużo możliwości w każdym polu naszego życia. Wraz z odpowiednią dietą online osiągniemy dużo więcej, niż jesteśmy to w stanie wyobrazić.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: