DIETA SZCZĘŚCIA: TYLKO 3 SKŁADNIKI, ABY STAĆ SIĘ SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM

Tym razem trochę o biologii naszych ciał. Oraz o procesach i czynnikach, które sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi.

Co jeść i co robić, aby zawsze być szczęśliwym?

Dopamina

Na przykład, dopamina jest uważana za neuroprzekaźnik przyjemności i jest związana z uczuciem relaksu. Odgrywa również ważną rolę w uczeniu się i zdobywaniu nowej wiedzy oraz kluczową rolę w podejmowaniu decyzji. Dopamina motywuje nas do osiągnięcia celu i wywołuje podniecenie, gdy zostanie on osiągnięty.
Produkty, które stymulują produkcję dopaminy:

◾ Warzywa i owoce.

◾ Produkty pochodzenia zwierzęcego.

◾ Orzechy i nasiona.

Serotonina

Serotonina tworzy poczucie ważności i znaczenia, a także jest odpowiedzialna za samokontrolę i stabilność emocjonalną!

Pokarmy, które stymulują produkcję serotoniny:

◾ Owoce i warzywa: banan, kiwi, śliwka, papaja, daktyl, pomidor.

◾ Produkty pochodzenia zwierzęcego: indyk i kurczak, różne rodzaje ryb, jaja, sery.

◾ Orzechy i nasiona: kakao, migdały, sezam.

Oksytocyna

Ten hormon sprawia, że każdy ma ochotę się przytulić. Oksytocyna jest odpowiedzialna za uczucie zaufania i bliskości. Ten sam neuroprzekaźnik jest wytwarzany przez bliski kontakt z człowiekiem, przez dotykanie i głaskanie. Mruczący w twoich ramionach kotek jest doskonałym przykładem działania oksytocyny.

Spożywanie gotowanych dań z cateringu dietetycznego Wrocław, takich jak buraki i sok z granatu przyczynia się do produkcji oksytocyny. Jeśli nie ma talerza barszczu pod ręką, zwiększenie poziomu soli w organizmie jest odpowiednie jako środek tymczasowy.

Jak widać, wszystkie te nadajniki nie będą działać bez powodu. Potrzebują kopa w gacie. Sport i równowaga w posiłkach FitBody + obecność pewnych produktów w diecie to zazwyczaj taki kopniak. Chcemy również podkreślić, że bezpośrednie oddziaływanie na neuroprzekaźniki nie przyniesie natychmiast szczęścia, spokoju i radości w Twoim życiu. Umysł i ciało to złożone struktury, które wymagają kompleksowego podejścia. Jesteśmy zawsze gotowi do pomocy w zakresie jednego z elementów tego kompleksu.


Opublikowano

w

, , ,

przez

Tagi: