Cztery powody, aby odwiedzić dentystę

Po pierwsze:

Od ostatniej wizyty u dentysty Opole minęło sześć miesięcy. Jeśli jesteś w ciąży, masz dużo wypełnień w zębach, miejscem zamieszkania jest obszar o niedostatecznej ilości fluoru lub przeciwnie, jest go w nadmiarze.

Po drugie:

Zęby boleśnie reagują na zimne, gorące, słone, słodkie i kwaśne potrawy oraz skoncentrowane pasty do zębów z wodorowęglanami i środkami wybielającymi. Może to być objawem próchnicy lub nadwrażliwości na odsłonięcie korzeni, ubytków twardych tkanek (pęknięcia, wykruszenia) lub starcia zęba.

Po trzecie:

Krwawienie z dziąseł. Może to świadczyć o chorobie zapalnej lub niedoborze witamin, ale może też być objawem chorób krwi lub cukrzycy. W takim przypadku dentysta Opole skieruje Państwa na badania do odpowiedniego specjalisty w PraxiDent.

Po czwarte:

Nieświeży oddech. Przyczyn jest wiele: ubytki, kieszonki dziąsłowe, w których zbierają się i gniją resztki pokarmowe lub niewłaściwa higiena jamy ustnej; rozluźnione migdałki lub obniżona kwasowość soku żołądkowego. Najlepszą porą na wizytę u dentysty Opole jest popołudnie, kiedy wrażliwość nerwów zębowych jest bliska dziennemu minimum, a leki przeciwbólowe działają kilkakrotnie dłużej i są skuteczniejsze. Przed umówieniem się na wizytę kobieta powinna zapoznać się z kalendarzem menstruacyjnym: na tydzień przed miesiączką i w dniach rzekomo krytycznych nie powinna odwiedzać stomatologa. W tym okresie Panie są bardzo wrażliwe na ból, nawet niewielkie ranki na dziąsłach długo krwawią i wzrasta ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.


Opublikowano

w

, ,

przez

Tagi: