Co zrobić, gdy podczas wakacji coś się uszkodzi?

Gdy wyjeżdżamy na kilka lub kilkanaście dni by odpocząć od szarej codzienności, nie myślimy o ewentualnych szkodach, które mogą się zdarzyć podczas wypoczynku wakacyjnego. Skupiamy się tylko o pozytywnych aspektach letniego wyjazdu oraz myślimy o urokach miejsca, w którym spędzamy wymarzone wakacje. Jednak trzeba mieć z tyłu głowy to, że podczas letnich szaleństw może coś się zdarzyć nieprzyjemnego i na takie ewentualności musimy być przygotowani. Mniejszy problem będzie, jeśli wykupimy ubezpieczenie na wakacje u brokera ubezpieczeniowego Opole i wtedy ryzyko poniesienia kosztów napraw zostanie maksymalnie zminimalizowane. Jakie kroki podjąć, gdy podczas naszego letniego oderwania od codziennej rzeczywistości coś się stanie i nie mamy pojęcia, jak należy postępować?

Zgłoszenie szkody

Podczas wypoczynku w atrakcyjnym miejscu może się zdarzyć wszystko: kolizja drogowa podczas podróży, uszkodzenie przedmiotu w domu wypoczynkowym, urazy odniesione przy czynnościach związanych z wakacjami, czy też inne zdarzenia, których skutkiem jest szkoda wymagająca naprawy i poniesienia kosztów. Jeśli w trakcie wakacji dojdzie do uszkodzenia, czy to z naszej strony, czy jedynie z naszym udziałem, najpierw trzeba ustalić i zanotować wszystkie szczegóły związane ze zdarzeniem (pomoże MultiDoradcy24) oraz opisać, co zostało uszkodzone, a następnie zrobić zdjęcia opisujące uszkodzenia i okoliczności. Taki spis szkód z całą pewnością ułatwi procedurę odszkodowawczą i dzięki temu nie będziemy musieli pokryć szkody z własnej kieszeni. Gdy mamy wszystkie niezbędne informacje, kontaktujemy się z brokerem ubezpieczeniowym Opole i zgłaszamy szkodę, podając dokładny przebieg zdarzenia i skalę szkód wraz z dokumentacją fotograficzną.

Procedura odszkodowawcza

Gdy zdarzenie zostanie zgłoszone, to wtedy firma oferująca polisę wakacyjną poprosi nas o uszczegółowienie informacji poprzez wypełnienie formularza szkody, który musimy wysłać w przeciągu kilku dni od momentu otrzymania. Po kilku dniach pojawia się rzeczoznawca, który ustali przebieg zdarzenia, na własne oczy zobaczy uszkodzenia i na podstawie zebranych danych wyznaczona będzie kwota odszkodowania, która może być wypłacona bezpośrednio do poszkodowanego, by mógł sam pokryć szkodę, albo do firmy, która zreperuje powstałe zniszczenia lub urazy i wtedy osoba pokrzywdzona nie będzie musiała wykonywać żadnych czynności finansowych.

Ubezpieczenie na wakacje jest bardzo przydatne podczas wypoczynku letniego, ponieważ chroni nas przed niespodziewanymi zdarzeniami, które mogą zepsuć nasz niezapomniany czas spędzony w wymarzonym miejscu. Jest to trudniejsza sprawa do załatwienia ze względu na to, że często dystans między miejscem pobytu wakacyjnego a naszym mieszkaniem wynosi setki, a czasem nawet tysiące kilometrów i ustalenie okoliczności zdarzenia może być kłopotliwe. Jednak szczegółowy opis szkody oraz szybkie działanie mogą sprawić, że uszkodzenia i urazy będą zlikwidowane w bardzo krótkim czasie, a o całej sprawie możemy szybko zapomnieć, lecz trzeba zrobić wszystko, by nasze wakacje były bezszkodowe i niezapomniane.


Opublikowano

w

przez

Tagi: