Botoks i jego wpływ na nasze zęby

Toksyna botulinowa od kilkudziesięciu lat jest jednym z najpopularniejszych środków stosowanych w medycynie estetycznej. Dzięki temu środkowi wygładzane są niedoskonałości skóry twarzy oraz zmniejszają się wszelkie nieprawidłowości związane z napięciem mięśni mimicznych. W dzisiejszych czasach botox Opole bardziej kojarzy się z operacjami plastycznymi niż z zabiegami medycznymi, ale jest to bardzo potrzebny składnik przy leczeniu różnych niedoskonałości. Jak się okazuje, ten składnik ma również wpływ na nasze zęby i rozwiązuje wiele problemów związanych z naszym uzębieniem. Przy jakich zabiegach jest pomocny i jakie schorzenia związane z zębami rozwiązuje?

Lecznicze właściwości

W stomatologii toksyna botulinowa jest używana przy eliminowaniu chorób i problemów, w których zęby biorą pośredni udział. Jednym ze schorzeń, do którego ten składnik jest stosowany jest bruksizm, czyli mimowolne zgrzytanie zębami w nocy oraz niekontrolowane zaciskanie zębów. Te objawy prowadzą m.in. do tarcia szkliwa zębów lub też do ich rozchwiania, a także do niepożądanego powiększenia mięśni mimicznych i żwaczowych. Botox Opole jest wstrzykiwany do drugich z wymienionych mięśni, a rezultatem tego zabiegu jest zmniejszenie ryzyka zniszczenia szkliwa przy zgrzytaniu zębów. Czasami, gdy się uśmiechamy, w nadmierny sposób widać dziąsła, co może powodować pewnego rodzaju dyskomfort podczas rozmów ze znajomymi lub przy robieniu zdjęć. Opisywany z tym tekście środek jest podawany na mięsień okrężny ust, a wynikiem tej ingerencji jest osłabienie pracy tego mięśnia oraz zahamowanie nadmiernego uniesienia się górnej wargi. W obydwu przypadkach trzeba powtarzać zabiegi (wykonywane w PraxiDent), gdyż środek ten działa przez kilka miesięcy, a właściwości lecznicze z czasem zanikają.

Ostrożnie i pod kontrolą

Wszelkiego rodzaju zabiegi, bez względu na używany składnik, trzeba wykonywać w sposób zapewniający pełne bezpieczeństwo i pod ścisłą kontrolą specjalistów. Trzeba stosować się do ich zaleceń, gdyż pominięcie nawet jednego polecenia może powodować różne komplikacje zdrowotne. W szczególności, gdy wstrzykiwany jest botox Opole, który niewłaściwie podawany bywa w niektórych przypadkach szkodliwy. Dlatego nie można lekceważyć żadnych poleceń, jeśli chce się być zdrowym i pięknym.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: