Regeneracja wierteł na najwyższym poziomie

Codziennie są wykonywane różnorodne czynności z użyciem wiertarek lub innych urządzeń służących do wiercenia dziur. Z czasem wytrzymałość elementów służących do wykonywania otworów jest mniejsza, ale istnieją sposoby, które sprawiają, że wiertło Ceratizit będzie służyć przez wiele lat. Regeneracyjne czynności wymagają dokładności i precyzji, ale gdy się je wykona tak jak należy, to wtedy jest pewność, że po kilkudziesięciu minutach sumiennej pracy bor będzie jak nowy. Nie można tego robić w nieskończoność, bo po kilku latach ciągłego użytkowania zasadność użytkowania wielokrotnie regenerowanego wiertła będzie żadna, lecz moment zakupu nowego można odłożyć w czasie, oszczędzając tym samym trochę pieniędzy.

Sposoby na dłuższą żywotność

Proces odnawiania wiertła jest specyficzny i w większości nie może być wykonany domowymi sposobami. W przypadku zwykłych elementów (dostępnych w AFK Tools), trzeba nabyć specjalne urządzenie ostrzące, które w precyzyjny sposób wyostrzy krawędzie bezpośrednio odpowiadające za wykonanie otworów. Trzeba bezwzględnie stosować się do instrukcji obsługi, bo jedna błędna czynność i cała operacja będzie bezużyteczna, nawet gdy lwia większość elementu będzie w dobrym stanie. Obecne bory są wyposażone w płytki mocowane na końcówkach, które mają zapewnić większą trwałość i precyzję przy wierceniu. W razie jakichkolwiek defektów można je w bardzo łatwy sposób wymienić. Tu wystarczy odlutowanie mocowania wymienianego segmentu i wstawienie nowego elementu oraz ponowne lutowanie. Choć sama operacja trwa krótko i brzmi prosto, to jednak żeby wiertło Ceratizit mogło działać jak należy, także należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim, żeby jakość była jak najwyższa, to trzeba ten element oddać specjaliście, który posiada odpowiednie narzędzia oraz kwalifikacje. Można to wykonać samemu, ale wtedy jest ryzyko utraty gwarancji oraz wydawania dużej ilości pieniędzy na niekończące się naprawy.

Odnowa z głową

Bez względu na to, czy czynność ma polegać na ostrzeniu krawędzi, czy też wymianie płytek, trzeba zachować szczególną ostrożność, bo wadliwie naprawione wiertło Ceratizit może doprowadzić nawet do uszkodzeń kończyn biorących udział w procesie tworzenia otworów. Czasami lepiej sprawdzać kilka razy każdy milimetr obrabianego elementu, by mieć pewność, że nic złego się nie stanie. Najlepiej powierzyć naprawcze czynności specjalistom, którzy wiedzą, jak prawidłowo przywrócić bor do pierwotnego stanu oraz zrobią wszystko, by zregenerowane wiertło nie było przyczyną jakiegokolwiek nieszczęścia.