Konsekwencje skoliozy

Jeśli skolioza jest nieleczona, choroba będzie postępować. We wczesnych stadiach nie są zauważalne żadne poważne konsekwencje. Jednak w miarę postępu patologii klatka piersiowa ulega deformacji. Podczas wysiłku fizycznego i długotrwałego statycznego ułożenia pojawia się silny ból zdeformowanego kręgosłupa. Kręgarz Opole twierdzi, że żebra zaczynają się przesuwać, wywierając nacisk na klatkę piersiową i mięsień sercowy. Utrudnione oddychanie i zmiany rytmu serca są pierwszymi sygnałami ostrzegawczymi. Pacjenci często zgłaszają się do Terapii Zdrowia z nieprawidłowościami w obrębie narządów miednicy, chorobami przewodu pokarmowego oraz zaburzeniami jelitowymi i moczowymi.

Wśród najbardziej prawdopodobnych konsekwencji:

uwięzienie nerwów,

przemieszczenie narządów wewnętrznych i tkanek,

zaburzenia metaboliczne,

choroby różnych narządów i układów.

Leczenie skolioz

Skolioza u dzieci

Leczenie powinno być obowiązkowe, ukierunkowane i kompleksowe.

W wieku młodzieńczym patologia może postępować stosunkowo szybko, dlatego odpowiednio wczesne skierowanie pacjenta do doświadczonego kręgarza Opole lub ortopedy  i właściwe leczenie skoliozy może uchronić go przed kalectwem.

Leczenie zachowawcze

Leczenie zachowawcze obejmuje stosowanie ortez ortopedycznych i specjalnych ćwiczeń. Czas, okres i długość noszenia aparatu (pół roku lub dłużej) ustalane są indywidualnie.

Jeśli choroba jest spowodowana urazem, należy wyeliminować przyczynę leżącą u jej podstaw. Specjalne wkładki i inne konstrukcje ortopedyczne mogą zniwelować różnicę w długości kończyn.  Czasami pacjent jest monitorowany w warunkach szpitalnych.

Leczenie chirurgiczne

W zaawansowanym stadium 3 i 4 pacjentwymaga leczenia chirurgicznego. Wyprostowanie kręgosłupa odbywa się za pomocą specjalnych metalowych konstrukcji. Po leczeniu operacyjnym pacjent jest ściśle monitorowany przez specjalistów.

 


Opublikowano

w

, , , ,

przez